TEXO Sp. z o.o. SP. k. wcześniej "TEXO S C". Spółkę tworzą Tomasz Kozłowski, Tomasz Kurpisz., Dariusz  Nowak . Połączenie trzech firm branżowych: Firma ”TOMBUD” -Tomasz Kurpisz., TOMBUD Tomasz Kozłowski, STOLARKANOWAK Dariusz Nowak pozwoliło na stworzenie TEXO Sp. z o.o. SP. k. z siedzibą w Lesznie przy ul. Modelarskiej 13. Mottem spółki jest „Wielkopolska jakość oraz wieloletnie doświadczenie" Pomimo że TEXO Sp. z o.o. SP. k. jest stosunkowo nową spółką doświadczenie jej wspólników jest ogromne. 

Zakład Ogólnobudowlany - Stolarstwo Dariusz Nowak od lat jest wykonawcą stolarki okiennej i drzwiowej do budynków mieszkalnych, jednorodzinnych, wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej w całej Polsce. Jestest Firmą z tradycjami, na rynku od 1983 r. Firma wygrała wiele prestiżowych przetargów na terenie całej Polski i wykonała swe zadania w sposób celujący. 

Firma ”TOMBUD” -Tomasz Kurpisz działa na rynku usług budowlanych i nieruchomości od 1989 roku. Podstawą  działalności jest kompleksowa realizacja inwestycji „pod klucz ”. Bogate doświadczenie zdobyte przy realizacji robót ogólnobudowlanych przy budowie obiektów biurowych, przemysłowo-handlowych, a także budowlach wielorodzinnych. Zdobyte z biegiem lat doświadczenie oraz zespół wykwalifikowanych pracowników pozwoliły na rozwinąć  działalność o usługi  developerskie na terenie  całej Polski. 

TOMBUD Tomasz Kozłowski, działa również od wielu lat na rynku usług budowlanych i instalatorskich. Specjalizuje się w wykonywaniu szeroko pojmowanego instalatorstwa (instalacje sanitarne, wodno kanalizacyjnych, Instalacje ogrzewania i chłodzenia podłogowego, ściennego, Instalacje ogrzewania i chłodzenia powierzchni zewnętrznych, Instalacje technologiczne i przemysłowe.

Doskonałą wizytówką są realizacje wspólników :

"OSIEDLE LESZCZYNKO II" w Lesznie przy ul. Chociszewskiego 6

"OSIEDLE LESZCZYNKO" w Lesznie przy ul. Dożynkowej 35, 35a, 35b, 35c, 35d, 35e, 35f. kompleks 7 biudynków wielorodzinnych z garażami w części parterowej. Całość wybudowana i sprzedana (zasiedlona)
Budynek wielorodzinny w Jeleniej Górze przy ul. Obrońców Pokoju 9 – 24 lokale mieszkalne, 7 garaży w części parterowej – w całości sprzedane. 

Osiedle „Zielone Tarasy” w Jeleniej Górze – Cieplicach przy ul. Zielonej 3,4,5,6 www.zielonetarasy-cieplice.pl Kompleks 4 budynków wielorodzinnych, każdy z windą, monitoringiem, wideo domofonem, CO i CW z sieci w całości sprzedany. 

Osiedle „Zielone Tarasy II" w Jeleniej Górze przy ul. Zielonej 11,12,13,14 i Struga – budowa 4 budynków wielorodzinnych,  każdy z windą, monitoringiem, wideo domofonem, CO i CW z sieci w całości sprzedany. 

Osiedle "Zielone Tarasy III - PCK" w Jeleniej Górze - Cieoplicach przy ul.  PCK 34, 36, 38, 40, 42,  Kompleks 7 budynków wielorodzinnych z garażami w części parterowej. Na chwilę obecną wybudowane i sprzedane trzy budynku, 2 w trakcie budowy, kolejne czekają na realizację.

Sprzedażą naszych nieruchomości zajmuje się wykwalifikowany pośrednik w obrocie nieruchomościami z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży nieruchomości - Roksanes Żukowski lic. Nr 7867. Jest On do Państwa dyspozycji . Jego maksymą jest „Po to są problemy aby móc je rozwiązywać, a pozytywne myślenie prowadzi do sukcesu”

Spółka jest w trakcie prowadzenia inwestycji, która sprosta oczekiwania coraz bardziej wyrafinowane gusta klientów rynku nieruchomości.  Projektowana inwestycja jest rewitalizacją terenów poprzemysłowych usytuowanych w centrum miasta Leszna -  dzielnicy Leszczynko. Wprowadzenie nowej, przyjaznej dla człowieka i otoczenia funkcji oraz wybudowanie obiektów o wysokich walorach architektoniczno - przestrzennych poprawi wygląd zdegradowanej przestrzeni miejskiej i będzie miało pozytywne oddziaływanie społeczne.